15.9.2010

Tak tohle je naše Lara při oslavě svých prvních narozenin. A že jí to sluší !!!

23.8.2010

Příjemné lenošení letního času se pomalu uzavírá. Rusky i habešky si užívají teplých a slunečných dní. Naše Lara vstoupila do konkurence dospělých koček a po třech úspěšných výstavách získala titul CHAMPION. Gratulujeme a těšíme se s ní.

19.5.2010 

Mám radost, že i po delší odmlce od nostalgického vánočního času můžu představit první úspěšný vstup naší Lary do soutěžního klání. Lara se představila v Ostrově nad Ohří na mezinárodní výstavě a uspěla. Získala ve třídě koťat V1 a byla vyhlášena za nejleší RUS dne - BIV ( best of variety ).

Ani tento úspěch nevyváží ohromnou bolest nad ztrátou našeho RUS kocourka. 

24.12.2009 

V poklidném čase vánočním děkujeme všem, kteří se vracíte na naše stránky. Do Nového rou 2010 Vám přejeme klid, pohodu a pevné zdraví.

23.12.2009 

Dnes jsme předali do nové rodiny malého RUS kocourka. Lanny se přestěhoval do Slaného a užívá si kočičích radovánek s novými, velmi příjemnými lidmi. Lannymu i novým majitelům přejeme hodně krásných společných zážitků.

28.10.2009

No a je to tady. Un Abbraccio byl poctěn titulem INTERCHAMPION.

Lara a Lanny rostou jako z vody, je jich všude plno a dokonce i jejich otec si s nimi občas zadovádí. Stále hledáme pro kocourka novou rodinu, odběr bude začátkem prosince. Lanny bude kompletně očkovaný, odčervený.

5.10.2009

Tak tohle je naše " dvojka " po prvním měsíci. Jeden větší čipera než druhý, chlapec první u jídla , slečna si drží štíhlou eleganci. Více v sekci koťátka a fotogalerie.

27.9.2009

VÝSLEDEK GENETICK0HO TESTU!!!

Dnes jsme dostali výsledek DNA testu u našeho RUS kocoura Un Abbraccio. Tak jako Cobra i Un Abbraccio nenese bílé odznaky a výsledek testu je negativní - CC.

Test-DNA-CC

14.9.2009

Tak a je to tu  !!!  Naše Cobra a Un Abbraccio mají dvě krásná koťátka. Holčička i klučina se mají čile k světu. Cobra je bezvadná a starostlivá máma, zato otec Un Abbraccio se o své potomky výrazně nezajímá. Cobru má ale opravdu moc rád.

3.8.2009

Horkou novinkou je naše očekávání nového vrhu RUS. Porod bude začátkem září a koťátka nebudou určená do chovu. Zájemci o koťátko na mazlení si u nás mohou zadat rezervaci. Mám radost z úspěchu našeho Un Abbraccia, neboť v Bratislavě získal nejen titul CACIB, ale i postup do nominace.

10.6.2009

Tak takhle si užíval Un Abbraccio výstavu v Příbrami. Má první titul CACIB, další ocenění BIV a NOM. Na pódiu díky své výrazné tloušťce pohořel. Takže nezbývá než hubnout, hubnout a zase hubnout. Uvidíme...

20.5.2009

A máme doma Champióna!!! Na výstavě v Mostě se náš Un Abbraccio představil v plné kráse a oba dny získal CAC, BIV a NOM. Svým milým chováním a přítulností si získal obdiv vystavovatelů i návštěvníků. Moc mu gratuluji a děkuji kamarádce Gabče za obdivuhodnou péči po oba dny.

 

25.4.2009

A je to tady!!!  Dnes vstoupil náš RUS kocourek mezi dospěláky. Un Abbraccio zazářil a získal  CAC , BIV , BIS , BOB III na Národní výstavě v Teplé. Gratulujeme!!!

Volba Best of Best  ( BOB ) 

22.4.2009

Po delší přestávce máme novou zprávu. Náš habešský kocourek Kefalos se rozloučil s chovatelskou dráhou a vstoupil mezi kastráty. Přeji mu poklidný život plný lásky. Není většího milovníka než náš Kefalos.

9.3.2009

A máme opět narozeniny!!! Z vrhu " J " vzpomínám na Jasmin, která s úspěchem ukončila výstavní titul CHAMPION. Mám velkou radost a děkuji manželům Chomovým ze Žiliny za bezvadnou péči o Jasmin. Kocourek Jupiter žije v Polsku v chovné stanici a chystá se na roli budoucího chovného kocourka. Julien a Justin žijí spokojený a klidný život v nových rodinách.

3.3.2009

Blíží se den prvních narozenin habešských koťátek (vrh " I " - 5.3.2008). Holčička Issa, v péči pana Drexlera (https://queen-bastet.webgarden.cz/), udělala první krok k budoucí dráze chovné kočičky. 1.3. získala třetí titul CAC a má titul CHAMPION. Gratulujeme a přejeme jen krásná a hodná koťátka. Ilian a Izzy žijí spokojený život kastrovaných kocourů ve společnosti velmi příjemné majitelky.

2.2.2009

Nedělní výstava v Plzni byla poslední v juniorském věku našeho ruského modrého kocourka. Při posouzení dostal opět  BIV a V1. Stále platí, že než vstoupí mezi dospělé kocoury, měl by zeštíhlet a dorůst na " těle i na duchu" .

31.1.2009

Děkuji Vám  všem, kteří se pravidelně vracíte na naše stránky. Po delší "před a po" vánoční pauze mám pro Vás několik novinek. Naše Cora, blonďatá habeška,  ukončila mateřskou dráhu a užívá si poklidného života starší kastrované kočičky.

Ruský kocourek Un Abbraccio byl na dnešní výstavě v Plzni moc hodný, v porovnání s ostatními ruskami dostal ocenění  BIV , V1 a ve své kategorii postoupil do NOM BIS.

7.12.2008

Olomoucká výstava ukázala, ža náš Un Abbraccio je velký jedlík a oproti štíhlým holčičkám musí více pracovat na harmonii těla. Zkrátka nedodělaný chlap. Takže dvakrát EX1, ovšem bez nominace do Bis. Gratulujeme holčinám!

1.12.2008

Un Abbraccio má první  BIS !!! Výstava v Nitře byla příjemná a pohodová. Oba dny dostal náš malý ruský kocourek V1, v neděli i BIV. V sobotu byl na posouzení sám, takže neměl možnost porovnání ve varietě, ale získal BIS.

18.11.2008

Náš malý Un Abbraccio roste jako z vody. I na výstavě v Pardubicích se moc líbil a od posuzovatele získal ohodnocení EX 1  a  BIV.

            

Posuzovatel Eric Reijers při práci.       

9.11.2008

Dnes se nám vrátil domů habešský kocourek Kilian a tak mu hledáme nový milující domov. Jeho původní majitelka se o kocourka nemůže starat a vrátila ho zpátky. Kilianek je moc hodný, milý a velmi přítulný. Je kompletně očkovaný včetně leukózy, odčervený, má čip a pas. V případě zájmu nás kontaktujte.

1.11.2008

V dnešním poklidném podzimním večeru jsem zabrousila do historie. Jak jinak než na téma šelem kočkovitých. S úžasem se dívám na dokonalost přírody. Bohužel  původní druhy z naší planety Země postupně mizí. Není to škoda?

 

 

19.10.2008

A máme čtyřměsíční narozky!! Oslava byla v Praze v Kongresovém centru, jak jinak než na výstavě koček. Un Abbraccio se předvedl jako zkušený mazák a náležitě si vychutnal obdiv ostatních chovatelů rusek. Dostal EX 1 a BIV + NOM. Přes barmskou konkurentku se opět nedostal a byl druhý.

18.10.2008

Uf, uf, náš malý Un Abbraccio má premiéru za sebou. První účast na výstavě zvládl bezvadně. Jeho klidná a milá povaha při posouzení okouzlila a náš malý drobeček dostal BIV, EX 1 a dokonce dostal přednost při výběru do NOM. Při shodném počtu hlasů rozhodl los ve prospěch krásného malého  barmského kocourka. I my se připojujeme ke gratulantům.

Báči a Rolf Vohringer (18.10.08)

Posuzovatel Rolf Vohringer při práci.

12.10.2009

Dnes jsem dokončila přípravu mých www stránek a spouštím je k nahlédnutí. Prosím o shovívavost a budu ráda, když napíšete svůj názor či jakékoliv připomínky. Děkuji panu Drexlerovi (https://queen-bastet.webgarden.cz/), bez kterého bych se nikdy do vlastní prezentace nepustila. Pomohl mi k rozhodnutí, pravidelně mi radil při vytváření stránek a moc děkuji za možnost  uveřejnění jeho fotografií.

28.9.2008

Máme nového ruského kocourka jménem Un Abbraccio. Je moc milý a přítulný, velký jedlík a hračička. Děkujeme paní Claudii Haslinger z Rakouska za bezvadnou výchovu.

18.9.2008

Děkujeme všem novým majitelům koťátek z našeho chovu za úžasnou péči o naše potomky. Gratulujeme Jasmin (ruská modrá), která se představila již na třech výstavách, dvakrát byla nominovaná do BIS, z toho jednu BIS získala. Jupiter (ruský kocourek) dostal  V1 na výstavě v Polsku  a  Issa ( habešská kočička) má také dvakrát V1.